Babské rady na hubnutí: 16 tajných triků, které znaly naše babičky

0
9992

Zrcadlo už nějaký ten pátek zdárně ignorujete a na váhu se bojíte stoupnout? Vánoční a novoroční oslavy se na vaší postavě nepěkně podepsaly? Novoroční předsevzetí i permanentky do fitka vzaly za své? Nezoufejte! K vysněné postavě stačí pouze málo!

„Základním stavebním kamenem je chuť se svojí postavou něco dělat a pořádná dávka odhodlání

Nezbytnou součástí zdravého hubnutí je také správně postavený jídelníček, k němuž vám dopomohou třeba naše zdravé recepty a trocha toho pohybu. Když se k tomu všemu přidají ještě babské rady, kterých se držely naše babičky a prababičky, úspěch na sebe nenechá dlouho čekat! Máme pro vás pořádnou nálož babských rad, které rozhodně stojí za vyzkoušení!

hubnuti-ovoce - Babské rady na hubnutí: 16 tajných triků, které znaly naše babičky

Babské rady na hubnutí:

 • Před každým jídlem vypijte sklenici vody. Váš žaludek se zaplní a nevleze se do něj tolik jídla. Přijměte tak méně kalorií a redukce váhy je zaručená. Navíc se ne nadarmo říká, že hlad je převlečená žízeň.
 • S hubnutím pomůže bílý čaj. Ten totiž obsahuje spoustu antioxidantů, a proto nachází uplatnění při , detoxikaci i péči o pleť.
 • Pokud do svého jídelníčku zařadíte třikrát denně pár měsíčků grepu, hubnutí vám půjde snáze.
 • To samé platí také pro domácí kysané zelí, které zrychluje a navíc pročišťuje střeva. Pokud nemáte domácí, vezměte za vděk alespoň tím kupovaným.
 • Zařaďte do svého jídelníčku chilli! To totiž obsahuje speciální látku kapsaicin, která zrychluje náš metabolismus a nutí jej k rychlejšímu spalování přijatých kalorií.
 • Zbavte se přebytečných kilogramů s jablečným octem. Ten totiž obsahuje hořčík, draslík a vápník, které napomáhají hubnutí, podporuje spalování tuků a činnost střev.
 • Doslova až zázračné účinky jsou přisuzovány modrozelenému čaji Maté. Obsahuje totiž velké množství kofeinu, který zrychluje náš metabolismus a usnadňuje hubnutí.
 • Lžíce medu před usnutím by měla nastartovat hubnutí a váš metabolismus na něm bude pracovat už během noci.
 • Dopřejte si každé ráno sklenici čisté vody s citronem. Citróny obsahují pektinovou vlákninu, a ta vám po ránu perfektně nastartuje metabolismus.
 • Kořeňte jídla skořicí. Ta potlačuje špatný cholesterol a zanechává jen ten dobrý a zrychluje metabolismus cukrů. Pozor ale na množství, které denně přijmete. K nastartování metabolismu stačí pouhý jeden gram!
 • Každý den ráno, 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek čaje nebo vody s medem a skořicí.
 • Jezte husté polévky ze zeleniny. Při jejich přípravě se ale vyhněte mouce, máslu, smetaně nebo „vývarům“ z kostky a umělým dochucovadlům. Zajímavým tipem je třeba naše cuketová polévka.
 • Snídaně je základem dne! To už věděly naše babičky! Proto ji nevynechávejte a začněte s ní nový den!
 • Nejezte pozdě večer. Poslední jídlo byste měli zkonzumovat asi dvě nebo tři hodiny před spaním.
 • Vyhněte se těžkým a mastným jídlům. Zapomeňte na tradiční české omáčky a přílohy (knedlíky, brambory, těstoviny), raději je nahraďte zeleninou.
 • Nehltejte a každé sousto si důkladně vychutnávejte! Potrava do žaludku dojde až za dvacet minut od té doby, co ji spolkneme.

hubnuti-jablka - Babské rady na hubnutí: 16 tajných triků, které znaly naše babičky

Naše babičky nebyly fitness trenérky ani výživové poradkyně

Přesto (anebo právě proto) většina jejich rad funguje. Nikdy ale vytouženého efektu nedosáhnete bez vlastního přičinění a odhodlání. Vždy je potřeba sestavit si krátkodobý, střednědobý i dlouhodobý plán, zařadit do svého jídelníčku zdravé a sezónní potraviny a především se vyvarovat zažitých stereotypů a nešvarů, kterých se (nejen) v kuchyni dopouštíme. Nezapomeňte na pravidelnost a sežeňte si k sobě parťáka, který vás bude ve vašem snažení podporovat. Ve dvou se to přece lépe táhne!

Znáte nějakou další babskou radu, která opravdu funguje? Podělte se s námi v diskuzi pod tímto článkem.

Vždycky jsem byla tou malou oplácanou holkou, kterou v hodinách tělocviku nikdo do svého týmu nechtěl. Na škole jsem začala experimentovat s řadou nesmyslných diet a až mnohem později jsem pochopila pravou podstavu hubnutí a zdravého stravování.

NAPIŠ K ČLANKU SVŮJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here